Części do samochodów motookazja.pl

Zamówienia złożone do godziny 13:00 wysyłamy tego samego dnia.

części samochodowe motookazja.pl » oleje, płyny do wspomagania, hamulcowe, chłodnicze
Polecamy szeroką gamę olejów silnikowych, olejów przekładniowych oraz olejów hydraulicznych, płynów hamulcowych i płynów do chłodnic. Aby wyszukać odpowiedni olej, płyn hamulcowy lub płyn chłodniczy wybierz właściwą kategorię.
Zamów w naszym sklepie poszukiwany płyn hamulcowy, płyn chłodniczy, olej silnikowy, olej przekładniowy albo płyn do wspomagania lub olej hydrauliczny.

Oleje silnikowe, oleje hydrauliczne, oleje przekładniowe, hamulcowe, chłodnicze

Przeglądaj katalog olejów silnikowych, olejów hydraulicznych, olejów przekładniowych, płynów hamulcowych i chłodniczych:

Oleje silnikowe

Do ich zadań należy smarowanie silnika, odprowadzenia nadmiaru ciepła powstającego podczas pracy silnika spalinowego oraz oczyszczenie silnika z drobin zanieczyszczen powstających podczas procesu spalania oraz drobin metalu wytworzonych przy tarciu współpracujacych części.

Oleje przekładniowe

Używane do smarowania mechanicznych i automatycznych skrzyń biegów, smarowania mostów i przekładni planetarnych.

Oleje hydrauliczne i płyny wspomagania

Stosowane do przenoszenia siły w siłownikach oraz przekładniach kierowniczych. Stosowane także w przypadku zawieszeń hydropneumatycznych.

Płyny hamulcowe

Przenoszą ciśnienie wytworzone w pompie hamulcowej na tłoczki i cylinderki hamulcowe umożliwiajac hamowanie pojazdem. Wymagana jest regularna wymiana płynu hamulcowego z uwagi na jego właściwości higroskopijne.

Płyny chłodnicze

Pośredniczą w odprowadzaniu ciepła wytwarzanego przez silnik spalinowy. Przenoszą ciepło z silnika do chłodnicy oraz zasilają nagrzewnicę w kabinie pojazdu.